Mediacja czy proces sądowy?
- wybór należy do Ciebie.
Mediacje rodzinne umożliwiają
partnerom pojednanie
lub rozwód po ludzku.

Warsztat pracy zawodowego mediatora

  1. REKOMENDACJE

  2.      Ksiązka Warsztat Pracy Zawodowego Mediatora jest wartościowym podręcznikiem dla każdej osoby, która rozpoczyna pracę w charakterze mediatora. Autorka, Dorota Fedorowska, wykorzystuje w książce swoją wieloletnią praktykę i doświadczenia mediatora, poparte wiedzą teoretyczną wynikającą z jej wszechstronnego zawodowego przygotowania.

         Przyszli mediatorzy w Warsztacie Pracy Zawodowego Mediatora znajdą praktyczne wskazówki opisujące przebieg i etapy mediacji. Szczególnie cenne z praktycznego punktu widzenia są wzory pism, wniosków, ugód oraz umów o mediacje, które mogą być wykorzystane w pracy każdego mediatora zarówno w mediacjach na skierowanie sądów, jak i w mediacjach umownych. Opis technik mediacyjnych stosowanych przez mediatora, w szczególności rodzaje pytań, parafraza czy przeformułowanie, poparte konkretnymi przykładami, obrazują czytelnikowi istotę pracy mediatora, polegającą na pomocy stronom w dojściu do wspólnie satysfakcjonującego porozumienia, zmiany nastawienia stron z pozycji na interesy, oraz zrozumieniu potrzeb drugiej strony.

         Z tych względów podręcznik jest ważnym przewodnikiem do wykorzystania w pracy mediatorów.

    dr prawa, mediator Ewa Gmurzyńska

powrót >>      

mediacja mediacja rodzinna mediacja gospodarcza mediacja cywilna wniosek o przeprowadzenie mediacji procedura mediacyjna o firmie mediacje - zarządzanie konfliktami sylwetka mediatora rekomendacje opinie uczestników mediacji regulamin mediacji kodeks mediatora ustawy o mediacji mediacje w pytaniach i odpowiedziach literatura doradztwo psychologiczne szkolenia cennik usług kontakt co to jest mediacja co jest celem mediacji jakie są korzyści z mediacji jakie są cechy mediacji czy twoja sprawa nadaje się do mediacji? wszczęcie postępowania mediacyjnego wyznaczanie mediatora zadania i obowiązki mediatora miejsce postępowania mediacyjnego język postępowania mediacyjnego postępowanie mediacyjne rejestracja przebiegu postępowania mediacyjnego poufny charakter postępowania mediacyjnego ugoda zakończenie postępowania mediacyjnego odpowiedzialność prawna centrum i mediatora opłaty tabela opłat postanowienia końcowe cele kodeksu etycznego mediatora kryteria występujące w kodeksie warunki i zasady mediacji postawy

Dorota Fedorowska
mediator, psycholog

W mediacji i pracy z ludźmi stawiam na pokojowe rozwiązywanie konfliktów...

czytaj wiecej >>